23-02-2026

ECP Update januari


Nieuws van onze programma’s en coalities

ECP verwelkomt twee nieuwe deelnemers: Dip en Uniserver

Dip helpt organisaties grip te krijgen op hun websites en onlinekanalen. Met één centraal overzicht biedt het inzicht in eigenaarschap, privacy, security, toegankelijkheid en compliance. Meer dan 150 overheden maken al gebruik van Dip. Daarnaast stimuleert Dip via Internet.nl het gebruik van moderne internetstandaarden voor een veiliger en toekomstbestendig internet.

Uniserver is een Nederlands cloudplatform dat organisaties ondersteunt bij veilige, soevereine en toekomstbestendige digitalisering. Met focus op datasoevereiniteit, continuïteit en naleving van Europese wet- en regelgeving draagt Uniserver actief bij aan digitale weerbaarheid en een betrouwbare digitale economie.

ECP kijkt uit naar de samenwerking!

Nederlandse Privacy Awards 2026

Op 28 januari 2026 vond de Nationale Privacy Conferentie plaats in Nieuwspoort, waar professionals samenkwamen rond de vraag hoe we privacy uitvoerbaar en toekomstbestendig maken in een digitale samenleving

Lees de volledige terugblik

ECP Deelnemersspecial ‘De toekomst van nieuwsmedia’ – 31 maart

Op dinsdag 31 maart 2026 organiseert ECP | Platform voor de InformatieSamenleving in samenwerking met het ministerie van Economische Zaken (EZ) de ECP Deelnemersspecial ‘De toekomst van nieuwsmedia: verdienvermogen in een veranderende digitaliserende wereld’. Tijdens deze strategische sessie gaan we op zoek naar de economische perspectieven voor een toekomstbestendige hoogwaardige Nederlandse nieuwsmedia en wat hiervoor nodig is.

Meer informatie en aanmelden

ECP Deelnemersspecial ‘Regie terugpakken in de cloud: van debat naar beslissingskracht’ – 9 april

Op 9 april organiseert ECP in Den Haag de Deelnemersspecial over digitale soevereiniteit en cloud. Niet óf regie nodig is, maar hóe? Meld u aan en kom in gesprek over concrete handelingsperspectieven voor beleid en uitvoering.

Meer informatie en aanmelden

Veilig, weerbaar en vertrouwen

Terugblik op Safer Internet Day 2026. Jongeren staan centraal in het gesprek over schadelijke online content.

Tijdens Safer Internet Day 2026 stond één vraag centraal: hoe beschermen we jongeren tegen schadelijke online content zonder hun stem te negeren? Beleidsmakers, experts én jongeren gingen in gesprek over concrete oplossingen voor een veiliger internet. 

Lees de terugblik

In maart start de Digifit Challenge 2026 voor zorgmedewerkers 

Werk samen met meer dan 2700 zorgmedewerkers aan praktische oefeningen en tips die je direct in je werk kunt gebruiken.  

Meer informatie en aanmelden

Onderzoek naar AI-geletterdheid in de zorg

We starten vanuit ECP en Digivaardig in de zorg samen met Onderzoeksbureau ZorgfocuZ een onderzoek naar de kennis, vaardigheden, houding en gedrag van medewerkers in de zorg op het gebied van AI. 

Meer informatie en aanmelden

Unlock Awards: waardering voor initiatieven rondom digitale weerbaarheid 

Van lokale initiatieven tot landelijke campagnes tegen cybercrime: tijdens de Unlock Awards staan pioniers in digitale weerbaarheid centraal. Ontdek wie genomineerd zijn en hoe je de awardshow kunt bijwonen.

Meer informatie en aanmelden