Woensdag 21 januari 2026, 15:00 – 16:15 uur
Locatie: Online via Microsoft Teams (link volgt)
Chatbots, AI-assistenten, drones, elektronische patiëntendossiers… Tegenwoordig zijn er steeds meer nieuwe technologische toepassingen beschikbaar. Technologieën met kansen en risico’s die voor elke situatie anders zijn. Maar hoe zet je nieuwe technologieën en innovaties nu écht verantwoord en effectief in? Meer dan ooit heeft onze samenleving goede inzet van technologie nodig. Dat vraagt maatwerk, betrokkenheid en een constructieve aanpak!
De Aanpak Begeleidingsethiek is een bewezen methode die door honderden organisaties is gebruikt voor verantwoorde inzet en gebruik van technologische toepassingen. De Aanpak Begeleidingsethiek gaat uit van een concrete technologische toepassing en plaatst deze in een praktische context. Samen met de betrokkenen worden risico’s in kaart gebracht en kansen geïdentificeerd. Onder begeleiding van een ervaren moderator wordt vervolgens de vertaalslag gemaakt naar het ontwerp, de implementatie en het gebruik.
Programma
15:00 uur – Walk-in quiz
15:05 uur – Opening en introductie
15:10 uur – Presentatie Aanpak Begeleidingsethiek door Daniël Tijink (Programmamanager ethiek en digitalisering, ECP | Platform voor de InformatieSamenleving) met interactief vragenmoment
15:40 uur – Begeleidingsethiek in de praktijk: casus sentimentanalyse social media door Harry ten Caten (Senior Onderzoeksadviseur, Gemeente Eindhoven) en Maarten van Veen (Strategisch Beleidsadviseur Innovatie en Ethiek, Gemeente Eindhoven) met interactief vragenmoment
16:10 uur – Afsluiting
Aanmelden
Interesse in dit webinar? Meld u aan via deze link.
